O nas

Przedszkole ButterFly

Pierwsze w Kaliszu Anglojęzyczne Przedszkole, które wprowadza dzieci od najmłodszych lat w świat języka angielskiego.

Codzienny naturalny kontakt poprzez zabawę i komunikację sprawia, że dzieci automatycznie i spontanicznie nabywają umiejętności rozumienia i porozumiewania się w nowym języku.

W pracy z dziećmi w zależności od ich potrzeb wykorzystujemy elementy metod takich jak:

  • podstawę programową wychowania przedszkolnego,
  • kinezjologia edukacyjna Denisona – zajęcia i zabawy z zakresu mowy i myślenia,
  • pedagogika zabawy Klanza – zabawy i zajęcia ze wszystkich obszarów edukacji,
  • metody aktywne: gimnastyka rytmiczna A. i M. Kniessów, gimnastyka twórcza R. Labana i K. Orffa, techniki parateatralne (zabawy w teatr),
  • ruchu rozwojowego W. Sherborne

 

W celu zwiększenia bezpieczeństwa Państwa dzieci w naszym przedszkolu wykorzystywany jest system monitoringu, który zainstalowany jest w każdej sali oraz działa 24 godziny na dobę.

kids.png

Żłobek ButterFly

Anglojęzyczny Żłobek Butterfly to miejsce, w którym zapewniamy Państwa pociechom opiekę połączoną z zabawą i pierwszą edukacją, dbając o rozwój fizyczny, intelektualny i społeczny.

Wasze najmniejsze Skarby, w otoczeniu troskliwego personelu, spędzą czas na twórczych zabawach edukacyjnych rozwijających kreatywność i samodzielność w języku polski  i angielskim.

Jednym z głównych założeń żłobka jest obcowanie dziecka już od najmłodszych lat z językiem angielskim, który jest integralna częścią naszej codzienności- od wspólnego przywitania, poprzez zabawy, wspólne posiłki czy inne życiowe sytuacje.